Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

LOTTO Baja Poland 2015

2015-08-31 09:44

baja, baja poland, poland, rajd

załączone zdjęcia

Zapraszamy do galeri poniżej.

Wypowiedzi załóg po LOTTO Baja Poland 2015:

Krzysztof Hołowczyc / Łukasz Kurzeja (MINI All4Racing):
– Naprawdę bardzo dobrze poszło. Teraz mogę to powiedzieć, bo rajd jest już skończony. Zawsze do końca nie wiadomo co będzie, ale już kilka zakrętów przed metą wiedziałem, że to jest wygrany rajd. Nic nie narozrabiałem, jechaliśmy w sumie cały rajd bez większych przygód i błędów. Kilka zacnych nazwisk jest za nami. Nasser przyjechał tu bardzo zmęczony i to było widać. Mimo że on naciskał, potrafiłem utrzymać swoją przewagę. Świadomość, że wygrywa się u siebie jednak mentalnie wpływa na głowę. Wspaniała współpraca z Łukaszem, który po raz pierwszy jechał w rajdach terenowych. W sumie zdziwiony był, że tu wszystko dzieje się dużo wolniej niż w rajdach płaskich.

Nasser Al-Attiyah / Matthieu Baumel (MINI All4Racing):
– To nie był łatwy rajd, ale oczywiście jestem bardzo zadowolony. Druga pozycja jest bardzo dobra z punktu widzenia klasyfikacji Pucharu Świata. W tym miejscu gratuluję Krzysztofowi zwycięstwa. Pojechał bardzo dobrze. Mam nadzieję przyjechać na ten rajd również w przyszłym roku.

Bernhard Ten Brinke / Tom Colsoul (Toyota Hilux Overdrive):
– Rajd był bardzo dobry dla nas. Baja Poland jest świetną imprezą, ale dość specyficzną. Jest bardzo ciężko wygrać z MINI, które dysponują ogromnym momentem obrotowym. W naszej Toyocie mamy benzynowy silnik co daje się we znaki szczególnie w piaszczystym terenie.

Martin Kaczmarski / Tapio Suominen (Toyota Hilux Overdrive):
– Jestem na mecie na czwartej pozycji i już ten wynik jest dla mnie sporym sukcesem. Udało nam się dotrzeć do mety w jednym kawałku. Jestem bardzo zadowolony. Oczywiście szkoda podium, ale niewiele brakowało, aby je osiągnąć. Dzisiejszy odcinek nie był dla mnie najlepszy. Po prostu bałem się jechać tak dużymi prędkościami między drzewami.

Marek Dąbrowski / Jacek Czachor (Toyota Hilux Overdrive):
– Niedziela była bardzo dobra. Odcinek przejechaliśmy bardzo dobrze. Wczoraj walczyliśmy z ustawieniami samochodu. W sumie jestem zadowolony. Najważniejsze, że jest moc.

Jakub Przygoński / Andreas Schulz (MINI All4Racing):

– Jestem bardzo zadowolony. Mieliśmy bardzo dobre tempo wspólnie z moim pilotem. Najważniejszy jest progres, jaki poczyniliśmy. Myślę, że niebawem będziemy już blisko czołówki. Następnym startem jest rajd Maroko.

Adam Małysz / Xavier Panseri (MINI All4Racing):

– To nie był dla nas szczególny rajd. Dawno, bo w maju, ostatni raz siedziałem w samochodzie rajdowych i to było widać. Zawodnicy, którzy są bardziej rozjeżdżeni mają większe doświadczenie.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie