Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Jubileuszowa Baja Poland 2018

2018-09-03 21:28

baja, baja poland, rajdy

załączone zdjęcia

Jadący Mini John Cooper Works Rally Jakub Przygoński sięgnął dziś po pierwsze w swojej karierze zwycięstwo w Baja Poland. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Hołowczyc startujący również Mini przygotowanym przez zespół X-Raid. Pięciokrotny triumfator Baja Poland na mecie w Szczecinie zameldował się z 3 minutami i 34 sekundami straty do zwycięzcy. Trzecia lokata przypadła Władimirowi Wasiliewowi w Toyocie Hilux Overdrive. Rosjanin był wolniejszy od Przygońskiego o 16:56.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, Jakub Przygoński zdobył 30 punktów i umocnił się na pozycji lidera pucharu świata FIA w rajdach terenowych. Jego najgroźniejszy rywal – Władimir Wasiliew wywiózł ze Szczecina 14 punktów mniej.

Na dwie rundy przed zakończeniem sezonu Przygoński ma 288 punktów. Drugi w klasyfikacji Wasiliew zgromadził do tej pory 217 punktów. Trzecie miejsce, z 198 punktami, zajmuje czeski kierowca Martin Prokop, który w Columna Medica Baja Poland był czwarty.

W dwóch ostatnich rajdach zaliczanych do kalendarza pucharu świata FIA można zdobyć jeszcze maksymalnie 90 punktów, więc do zapewnienia sobie tytułu Przygoński potrzebuje 19 punktów.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie