Kanał RSS

Znajdziesz nas na: Google+ i Facebook-u

Odwiedź nasz nowy serwis: www.nieumiemparkowac.com

Hungarian Baja 2019

2019-08-14 08:24

baja, rajdy

załączone zdjęcia

Pilotowany przez Bernardo Graue Orlando Terranova kontynuował swoją serię zwycięstw, sięgając po triumf w Hungarian Baja. Dorobek wywieziony z Węgier dał Argentyńczykowi awans na pozycję lidera pucharu świata FIA w Rajdach Baja.

Drugie miejsce na węgierskich bezdrożach wywalczyli Czesi – Martin Prokop i Jan Tomanek (Ford Raptor RS CC). Na trzeci stopień podium w Hungarian Baja wjechał dotychczasowy lider punktacji pucharu – Władimir Wasiliew (Toyota Hilux Overdrive). Rosjanin tworzy załogę z Konstantinem Żilcowem – pilotem mającym na swoim koncie starty z Krzysztofem Hołowczycem.

Tuż za podium na Węgrzech uplasowali się Jakub Przygoński i Timo Gottschalk (MINI John Cooper Works Rally). Przygoński, który poprzednią edycję Hungarian Baja ukończył na drugim miejscu, rozpoczął zawody od drugiego czasu na piątkowym prologu. Niestety w sobotę bardziej niż z rywalami walczył z usterką układu hamulcowego w swoim samochodzie. – Na pierwszym odcinku jechaliśmy dobrym tempem, ale w pewnych momentach hamulce w ogóle nie funkcjonowały. Przyjechaliśmy na serwis, na który przeznaczone jest pół godziny, niestety zajęło to 27 minut więcej. Problemy z hamulcami pojawiły się też na kolejnym odcinku. Przez jakiś czas używałem tylko hamulca ręcznego. Później zaczęliśmy naprawiać to, co mogliśmy – wyjaśniał Jakub Przygoński. Ostatecznie pierwszy etap polsko-niemiecka załoga ukończyła na piątej pozycji. Lepiej było w niedzielę. Duet ORLEN Team na obu oesach osiągnął trzeci czas, co przyniosło awans na czwarte miejsce i 12 punktów. - Nasze następne zawody to ORLEN Baja Poland. Jest to dla mnie bardzo ważny rajd i będę się starał walczyć o zwycięstwo. Przyjadą Terranova, Prokop i Wasiliew, więc cała czołówka pucharu świata. Zapraszam wszystkich do Szczecina, Drawska Pomorskiego i gminy Dobra – powiedział Kuba Przygoński.

W klasyfikacji generalnej pucharu świata FIA w rajdach Baja prowadzi Terranova (90 pkt), drugi jest Władimir Wasiliew (80 pkt), a trzecie miejsce zajmuje Martin Prokop (65 pkt). Z 58 punktami Jakub Przygoński plasuje się na czwartej pozycji.

Galeria zdjęć

"NewsPress" z wpisem do rejestru dzienników i czasopism pod numerem 639 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie